آموزش سئو

09354231090 پشتیبانی واتس اپ

تحقیق کلمات کلیدی چیست ؟ آموزش تحقیق کلمات کلیدی

آموزش تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی فرایند یافتن و تجزیه‌وتحلیل کلمات و عبارت‌هایی است که مشتریان احتمالی از آن‌ها برای یافتن اطلاعات موردنیاز، تحقیق و خرید استفاده می‌کنند. این فرایند از چند مرحله تشکیل شده است که در ادامه، دربارهٔ هر مرحله مفصل صحبت می‌کنیم و در نهایت، باعث می‌شود شما مخاطب خود را بهتر بشناسید، ظرفیت‌ها را پیدا کنید، بدانید چه چیزی در این بازار بی‌پاسخ مانده است و چطور می‌توانید از گوگل بیشترین بهره را ببرید.تحقیق کلمات کلیدی می تواند هدف جستجوها ، محبوبیت این جست و جوها، دشواری رتبه بندی آنها و موارد دیگر را کشف کند.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

خیلی ساده است! اگر محتوایی با موضوعی بنویسید که کسی آن را جست‌وجو نکند، هیچ ترافیکی از سمت گوگل نخواهید داشت.

بهتر است بگوییم برای دل خودتان می‌نویسید و شاید یک روزی کسی آن را ببیند. البته می‌توانید برای افزایش ترافیک آن، به سراغ تبلیغات بروید؛ ولی وقتی حجم جست‌وجوی آن در ماه بسیار پایین است، چه فایده‌ای برای شما دارد؟

بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها این اشتباه را مرتکب می‌شوند. نتایج تحقیق ahrefs حاکی از آن است که ۹۰/۶۳ درصد صفحات اینترنت هیچ ترافیکی از گوگل ندارند. در این تحقیق ۱ میلیارد وب‌سایت ایندکس‌شده بررسی شده است.

۹۰ درصد صفحه‌ها ترافیک ارگانیک ندارند
تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند مطمئن شوید محتوایی تولید خواهید که برای آن تقاضا وجود دارد؛ بنابراین اگر تلاش کردید و توانستید رتبه بگیرید، بازدید هم خواهید داشت و زحماتتان بر باد نخواهد رفت.

جلوتر بیشتر دربارهٔ این موضوع صحبت خواهیم کرد؛ ولی این تحقیق همچنین باعث می‌شود چیزی آماده کنید که واقعاً مخاطب می‌خواهد. یعنی اگر دنبال راهنما است، راهنمایی درخور و ارزشمند آماده می‌کنید و اگر دنبال قیمت، تصاویر و نظرات مشتریان است، صفحهٔ محصول را جلوی او می‌گذارید.

مزایای آموزش تحقیق کلمات کلیدی

بینش روند بازاریابی
انجام تحقیقات کلیدی موثر می تواند بینش هایی را در مورد روندهای بازاریابی فعلی به شما ارائه دهد و به شما کمک کند محتوای خود را روی موضوعات مرتبط و کلمات کلیدی متمرکز کنید که مخاطبان شما در جستجوی آنها هستند.

رشد ترافیک
وقتی بهترین کلمات کلیدی مناسب را برای محتوایی که منتشر می‌کنید شناسایی می‌کنید، در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت و ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود جذب خواهید کرد.

جذب مشتری
اگر کسب و کار شما دارای محتوایی است که سایر متخصصان کسب و کار به دنبال آن هستند، می توانید نیازهای آنها را برآورده کنید و برای آنها یک فراخوان برای اقدام ارائه دهید که آنها را به سفر خریدار از مرحله آگاهی تا نقطه خرید هدایت می کند.

با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای محبوبیت، حجم جستجو و هدف کلی آنها، می توانید با سوالاتی که اکثر افراد مخاطب شما می خواهند به آنها پاسخ دهند، مقابله کنید.

کلمات کلیدی در مقابل موضوعات
بیشتر و بیشتر، می شنویم که سئو در 10 سال گذشته چقدر پیشرفت کرده است و چقدر کلمات کلیدی بی اهمیت در توانایی ما برای رتبه بندی خوب برای جستجوهایی که افراد هر روز انجام می دهند، تبدیل شده اند و تا حدودی، این درست است، اما از نظر یک متخصص سئو، رویکرد متفاوتی است. در عوض، این هدف در پس آن کلمه کلیدی است، و اینکه آیا یک قطعه محتوا آن هدف را حل می کند یا نه (ما در عرض یک دقیقه بیشتر در مورد قصد صحبت خواهیم کرد).

اما این بدان معنا نیست که تحقیق کلمات کلیدی یک فرآیند قدیمی است. بگذار توضیح بدهم:

تحقیقات کلمات کلیدی به شما می گوید که مردم به چه موضوعاتی اهمیت می دهند و با فرض استفاده از ابزار سئوی مناسب، چقدر آن موضوعات در بین مخاطبان شما محبوب هستند. اصطلاح کاربردی در اینجا موضوعات است – با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که حجم بالایی از جستجو در ماه دریافت می کنند، می توانید محتوای خود را در موضوعاتی که می خواهید محتوا ایجاد کنید شناسایی و مرتب کنید. سپس، می توانید از این موضوعات برای تعیین کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.

استراتژی سئو با آموزش کیورد ریسرچ

من یک فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را ارائه خواهم کرد که می توانید آن را دنبال کنید تا به شما کمک کند فهرستی از اصطلاحاتی را که باید هدف قرار دهید تهیه کنید. به این ترتیب، می‌توانید یک استراتژی کلیدواژه قوی ایجاد و اجرا کنید که به شما کمک می‌کند عبارات جستجویی را که واقعاً به آنها اهمیت می‌دهید پیدا کنید.

مرحله 1: فهرستی از موضوعات مهم و مرتبط بر اساس آنچه در مورد کسب و کار خود می دانید تهیه کنید.
برای شروع این فرآیند، در مورد موضوعاتی که می خواهید از نظر سطل های عمومی رتبه بندی کنید، فکر کنید. شما حدود 5 تا 10 سطل موضوعی را که فکر می کنید برای کسب و کارتان مهم هستند، ارائه خواهید کرد، و سپس از آن سطل های موضوعی برای کمک به پیدا کردن کلمات کلیدی خاص در مراحل بعدی استفاده خواهید کرد.

اگر یک وبلاگ نویس معمولی هستید، احتمالاً اینها موضوعاتی هستند که بیشتر در مورد آنها وبلاگ می نویسید. یا شاید آنها موضوعاتی هستند که بیشتر در گفتگوهای فروش مطرح می شوند. خود را به جای شخصیت های خریدار خود قرار دهید – مخاطبان هدف شما چه موضوعاتی را جستجو می کنند که دوست دارید کسب و کار شما پیدا شود؟ به عنوان مثال، اگر شرکتی مانند HubSpot بودید – نرم افزار بازاریابی می فروشید (که اتفاقاً دارای ابزارهای عالی SEO است … اما من از خود دور می شوم)، ممکن است موضوعات کلی مانند سطل های زیر داشته باشید:

“بازاریابی ورودی” (21 هزار)
“وبلاگینگ” (19K)
“بازاریابی ایمیل” (30 هزار)
“نسل اصلی” (17K)
“SEO” (214K)
“بازاریابی رسانه های اجتماعی” (71K)
“تجزیه و تحلیل بازاریابی” (6.2K)
“اتوماسیون بازاریابی” (8.5K)

آن اعداد داخل پرانتز در سمت راست هر کلمه کلیدی را می بینید؟ این حجم جستجوی ماهانه آنهاست. این داده‌ها به شما امکان می‌دهد اندازه‌گیری کنید که این موضوعات چقدر برای مخاطبانتان مهم هستند و برای موفقیت با آن کلمه کلیدی ممکن است به چند موضوع فرعی مختلف نیاز داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوعات فرعی، به مرحله 2 می رویم …

در ویدئو زیر ، ویدئو تحقیق کلمات کلیدی را به ساده ترین روش با گوگل برای مبتدی ها آموزش دادم

<div id="57681995924"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/knAOg?data[rnddiv]=57681995924&data[responsive]=yes"></script></div>
3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *